OBRAVNAVA POŠKODBENIH PREOBREMENITVENIH STANJ
OBRAVNAVA POŠKODBENIH
PREOBREMENITVENIH STANJ
OBRAVNAVA POŠKODBENIH
PREOBREMENITVENIH STANJ
V Fizioterapiji ENO se osredotočamo na celostno obravnavo poškodbenih in preobremenitvenih stanj, ki vključujejo težave, povezane z akutnimi in kroničnimi poškodbami ter dolgotrajnimi posledicami prekomerne obremenitve telesa. Naša obravnava temelji na natančni diagnostiki, kjer prepoznamo vzrok težav ter razvijemo prilagojen terapevtski načrt za hitro in učinkovito rehabilitacijo.
Celostni pristop
K REHABILITACIJI
Pri obravnavi poškodbenih in preobremenitvenih stanj uporabljamo strokoven pristop, ki temelji na najnovejših znanstvenih spoznanjih. Vsak posameznik potrebuje individualno obravnavo, saj se poškodbe in odziv telesa nanje lahko razlikujejo. Naš terapevtski program je vedno prilagojen vašim specifičnim potrebam, zmogljivostim in ciljem.
Obravnava se začne s temeljito oceno stanja, ki vključuje analizo gibanja, oceno gibljivosti sklepov, mišične moči in funkcionalnosti. Na podlagi ugotovitev določimo najprimernejše terapevtske tehnike in zastavimo realne cilje rehabilitacije. Spremljamo vaš napredek in po potrebi prilagajamo program, da dosežemo optimalne rezultate.


Vaje s postopnim obremenjevanjem

Manualne tehnike

Poleg tega vključujemo manualne tehnike, kot so mobilizacije in manipulacije sklepov ter sproščanje mišičnih napetosti, ki pripomorejo k zmanjšanju bolečine, povečanju gibljivosti in spodbujanju procesa celjenja.
Manualne tehnike izvajamo z namenom izboljšanja gibljivosti sklepov, sprostitve prekomernih mišičnih napetosti in normalizacije delovanja fascialnega sistema. Te tehnike lahko vključujejo različne vrste mobilizacij sklepov ter nevrodinamike (ocenjevanje in terapevtsko razgibavanje živčnega sistema), pa tudi miofascialno sproščanje, tehnike raztezanja in specifične manupulativne prijeme. S tem pristopom se prek dotika posvetimo vsem tkivom v telesu.
Z izbiro ustreznih manualnih tehnik lahko dosežemo takojšnje izboljšanje v gibljivosti in zmanjšanje bolečine, kar omogoča učinkovitejše izvajanje terapevtskih vaj in hitrejše napredovanje v procesu rehabilitacije. Kombinacija manualnih tehnik in aktivnih vaj predstavlja optimalen pristop k zdravljenju večine poškodbenih in preobremenitvenih stanj.
Ergonomija in preventiva

Pri obravnavi preobremenitvenih stanj vam bomo svetovali tudi glede ergonomije in pravilne telesne drže, da preprečimo ponovitev težav. Naša ciljno usmerjena terapija vključuje tako zdravljenje akutnih težav kot tudi dolgoročne preventivne ukrepe za izboljšanje telesne pripravljenosti in zmanjšanje tveganja za prihodnje poškodbe.
Svetovanje o ergonomiji vključuje priporočila za prilagoditev delovnega ali bivalnega okolja, analizo gibalnih vzorcev pri specifičnih aktivnostih in učenje optimalnih tehnik izvajanja ponavljajočih se gibov. S temi ukrepi lahko pomembno zmanjšamo vsakodnevne obremenitve na telo in preprečimo ponavljanje težav.
Del celostne obravnave je tudi izobraževanje o samoupravljanju stanja, kjer vas naučimo prepoznati zgodnje znake preobremenitve in ustrezno ukrepati. Ta znanja vam omogočajo, da prevzamete aktivno vlogo pri skrbi za svoje zdravje tudi po zaključku terapije, in postanete ENO s svojim telesom.

Učinkovitost
NAŠE OBRAVNAVE
Z našimi metodami, podprtimi z dokazano učinkovitostjo, vam pomagamo hitro povrniti funkcionalnost, zmanjšati bolečino ter preprečiti ponovitev poškodb. Ne glede na to, ali gre za športno poškodbo, poškodbo pri delu ali preobremenitev zaradi sedentarnega načina življenja, smo tukaj, da vas podpiramo na poti do popolnega okrevanja.

Naš cilj je, da se čim prej vrnete k aktivnostim, ki jih radi počnete, in da pridobite znanja in veščine, ki vam bodo pomagale ohranjati zdravje gibalnega sistema v prihodnosti. S kombinacijo strokovnega znanja, individualnega pristopa in sodobnih terapevtskih metod zagotavljamo optimalne rezultate pri rehabilitaciji poškodbenih in preobremenitvenih stanj.

V Fizioterapiji ENO verjamemo, da je ključ do uspešne rehabilitacije v partnerskem odnosu med terapevtom in pacientom, kjer skupaj delamo za doseganje zastavljenih ciljev. Naše izkušnje kažejo, da aktivna vključenost v rehabilitacijski proces pomembno prispeva k boljšim in trajnejšim rezultatom zdravljenja.
